Podręcznik dla służb terenowych Frigidaire Ffet3026td

Podręcznik dla służb terenowych Frigidaire Ffet3026td to uniwersalny narzędzie, które można wykorzystać do szybkiego i łatwego rozwiązywania problemów związanych z urządzeniami Frigidaire. Podręcznik zawiera szczegółowe informacje na temat konfiguracji i obsługi urządzenia, a także instrukcje dotyczące jego naprawy. Zawiera również szczegółowe informacje na temat wszystkich funkcji i opcji, dzięki którym technicy mogą szybko i skutecznie rozwiązywać problemy związane ze sprzętem Frigidaire. Podręcznik jest bardzo przydatny dla wszystkich techników i innych osób, które muszą wykonywać naprawy i konserwację urządzeń Frigidaire.

Ostatnia aktualizacja: Podręcznik dla służb terenowych Frigidaire Ffet3026td

Niedługo powinniśmy doczekać się wreszcie nowej wersji Poradnika dla służb AA w Polsce. Właśnie staram się go czytać ze zrozumieniem i przyznam, że mam mieszane uczucia. Z jednej strony uważam, że jest on znacznie lepszy, niż bzdurna wersja poprzednia, ale to nie oznacza jeszcze, że bez zarzutu.

Przebrnąłem jakoś przez trzy pierwsze rozdziały i niżej prezentuję swoje uwagi i wątpliwości, dotyczące fragmentów tekstu. Poradnik zawiera wiele błędów, ale tych się nie czepiam, zakładając, że tekst trafi jeszcze do korekty.

ROZDZIAŁ 1

Struktura Konferencji i służby ogólne (światowe) zaczynają się od Grupy AA i jej Mandatariusza.

Coś to koślawe i nieczytelne. Według Billa W. pierwszą i niezwykle ważną służbą światową jest służba mandatariusza grupy AA. Od kiedy to służby ogólne zaczynają się od grupy? Od kiedy grupa AA jest służbą?

Mandatariusz gwarantuje, że sugestje Grupy są wysłuchane i rozważone na poziomie Intergrupy i Regionu oraz brane pod uwagę przez Delegatów KSK podczas Konferencji.

W jaki sposób – ale konkretnie! – mandatariusz grupy AA gwarantuje, że jacyś inni alkoholicy go wysłuchają i jeszcze wezmą pod uwagę to, co powiedział?

Podczas spotkania Konferencji zgłoszone sprawy są najpierw rozpatrywane i omawiane w Komisjiach KSK.

Naprawdę zgłoszone sprawy są najpierw rozpatrywane i omawiane w Komisjach KSK podczas spotkania konferencji? I podczas Konferencji jest na to czas?

Przed przystąpieniem do głosowania należy umożliwić kandydatom zareprezentowanie się, a uczestnikom spokania zadawania im pytań związanych ze służbą.

Czy tylko związanych ze służbą? Którą służbą? Tą, do której kandyduje, czy tej/tych, które pełnił? To kandydatowi na służbę skarbnika regionu wolno, czy nie wolno, zadać pytanie, czy był karany za przestępstwa finansowe?

ROZDZIAŁ 2

Niniejszy mityng jest mityngiem..

Fakt, że taki tekst został zaaprobowany, źle świadczy tylko o Wspólnocie AA w Polsce. Po polsku byłoby: Niniejsze spotkanie jest mityngiem... Na przykład, bo rozwiązań poprawnych jest wiele. Bez żenujących stwierdzeń, że mityng jest mityngiem.

Rzecznik – jest gospodarzem Grupy, zaprasza spikerów na mityngi...

Nachalne i aroganckie wchodzenie w kompetencje grupy. To grupa określa zasady i zakres służby. Wystarczyło napisać, że rzecznik może… to lub tamto. Forma nakazowa powtarza się zresztą wiele razy.

Doświadczenie AA pokazuje, że najlepsi kandydaci do służby Mandatariusza mają:

• wcześniejsze doświadczenia w innych służbach Grupy;

• dobrą znajomość Tradycji i Koncepcji AA;

Nieprawda. Nie mamy żadnych poważnych doświadczeń, które mówiłyby o znajomości Koncepcji przez mandatariuszy. Doświadczenie pokazuje, że jest wręcz przeciwnie: zdecydowana większość mandatariuszy nie ma pojęcia o Koncepcjach, a o Tradycjach… rzadko.

Poza tym studiowanie Koncepcji jest ewidentnym wynaturzeniem polskiej wersji AA i nie występuje w krajach cywilizowanych. Być może coś takiego pojawiło się na wschód od Bugu, gdzie nasi teoretycy jeździli zaszczepiać idee AA. Albo może tylko swoje przekonania.

Po wyborze Mandatariusza Grupa przekazuje Radzie Intergrupy, Radzie Regionu i Biuru Służby Krajowej następujące informacje:

1. nazwę Grupy;

2. imię i nazwisko Mandatariusza, jego numer telefonu oraz adres.. .

Czy nie jest to przypadkiem sprzeczne z RODO i zasadą anonimowości w AA?

Nieaktywny Służebny

Słowo "służebny: nie występuje w literaturze AA. Poprawnie byłoby chyba: "nieaktywny zaufany sługa".

ROZDZIAŁ 3

Na spotkania Intergrupy zaprasza się przyjaciół znających tematykę uzależnienia od alkoholu, Wspólnotę AA i jej Program lub tych, którzy pragną je poznać.

PO CO na spotkanie Intergrupy zapraszać np. psychiatrę albo policjanta? Spotkanie robocze intergrupy nie jest okazją do poznawania AA i Programu. W tym celu intergrupa organizuje spotkania informacyjne. Od tego też są Punkty Informacyjno-kontaktowe. Poza tym: na spotkania MOŻNA zaprosić, a nie zaprasza się.

Intergrupa prowadzi spis Grup AA niosących posłanie...

Znowu tryb nakazowy. Intergrupa może prowadzić taki spis.

Troską wszystkich członków Rady Intergrupy powinno być...

Ja wyżej. To intergrupa określa, co jest jej troską, a tu znowu jest próba narzucania, rozkazywania, rządzenia grupą.

W spotkaniach Intergrupy z prawem do głosowania uczestniczą...

Brakuje alkoholików, którzy wprawdzie nie są mandatariuszami, ale np. jednorazowo grupa zleciła im reprezentowanie siebie (bo może mandatariusz jest w szpitalu albo na wczasach).

Doświadczenie AA sugeruje, aby jako kworum przyjmować liczbę osób uprawnionych do głosowania, obecnych na danym spotkaniu.

Jakie doświadczenie? Czyje? Gdzie jest ono wyrażone? Jeśli intergrupa zrzesza 50 grup, a na spotkanie przyjechały trzy osoby, to nie stanowią one kworum i nie mogą podejmować decyzji za całą intergrupę i w jej imieniu. Albo to dziwoląg bardzo nieprzemyślany, albo próba uchylenia furtki, by w przyszłości mogła za intergrupę podejmować decyzje, czyli zarządzać nią, garstka ambitnych kolesi.

Intergrupa we własnym zakresie i biorąc pod uwagę swoje warunki (w tym liczebność) może ustalić, ilu uprawnionych do głosowania alkoholików stanowi kworum. Można procentowo, można liczbowo.

Jeśli na spotkaniach intergrupy występują często problemy z kworum, to oznacza, że wybraliśmy do służb mandatowych nieodpowiedzialnych alkoholików, a nie że trzeba obniżać kworum do jednej lub kilku osób. Widać tu wyraźnie parcie autora tego tekstu na decydowanie, a nie na współpracę i współdziałanie.

Osoby pełniące służbę składają informację z jej przebiegu w oparciu o przygotowane wcześniej pisemne sprawozdania, przesłane drogą mailową.

Zaufani słudzy MOGĄ przesyłać informacje drogą e-mailową, ale alkoholicy nie mają obowiązku posiadania i używania w służbach komputera i internetu.

We wszystkich służbach obowiązuje..

Widzę, że ktoś tu przydzielił sobie prawo nakładania jakichś zobowiązań na innych alkoholików. Mocne! W AA jest tylko jeden alkoholik zobowiązany do przestrzegania zasad – ten, który sam tak postanowi. Pozostałym możemy proponować, sugerować... A tak poza tym - jakie są kary za niewywiązanie się z obowiązku?

Dzielenie się doświadczeniem oraz powielanie właściwych form działania we Wspólnocie to najlepsze sposoby...

Niby to prawda, ale… kto decyduje, które formy i sposoby działania w AA są najlepsze? Czy autorzy tego poradnika? Od kiedy to w AA obowiązują i są znane jakieś jedynie słuszne, właściwe i najlepsze formy działania?

Ogólnie.

Nadal, jak i w poprzednim poradniku, mocno razi mnie urzędniczy i typowy dla korporacji żargon, typu np. : zaleca się. Jesteśmy we Wspólnocie AA, a nie w jakiejś sformalizowanej organizacji, a więc kto niby zaleca, na jakiej podstawie? Język Wspólnoty to raczej: proponujemy, sugerujemy…

Jeśli się zmobilizuję do dalszej lektury, to możliwe, że ciąg dalszy nastąpi. Ale nie na pewno.

Wiedza, która może ratować życie.

Budowanie bezpiecznych pojazdów to nadrzędny cel naszej filozofii bezpieczeństwa. Obejmuje ona także działania, które pozwalają minimalizować skutki wypadku. Należą do nich nie tylko dobrze znane systemy ochronne, takie jak poduszki powietrzne czy bardzo wytrzymała kabina pasażerska, ale także wiele innowacji technicznych.

Równie ważną częścią naszej pracy jest precyzyjne informowanie służb ratunkowych, bowiem szczegółowa wiedza na temat naszych pojazdów i ich systemów bezpieczeństwa pomaga służbom ratunkowym szybciej docierać do rannych, a tym samym ratować im życie.

Serii Maximal dla klas 7-8 szkoły podstawowej nie musimy nikomu przedstawiać! Nasz bestsellerowy kurs języka niemieckiego oparty o autorski serial i angażujące ćwiczenia pokochali zarówno nauczyciele, jak i uczniowie.

Odpowiednia dieta i zbilansowane żywienie to z pewnością jedne z filarów zdrowia. pl/cache/image? path=repositories/1/d5e5d075029d9fe6b412d9d59666664baf29ddb9. jpg&width=745" alt="Jak sprawić, aby uczeń potrafił i chciał aktywnie używać języka rosyjskiego w komunikacji z nauczycielem i innymi uczestnikami zajęć? O czym warto pamiętać, tworząc zadania komunikacyjne? Jak w tym celu wykorzystać podręcznik szkolny? Dowiesz się tego w trakcie webinarium. "/>

Jak sprawić, aby uczeń potrafił i chciał aktywnie używać języka rosyjskiego w komunikacji z nauczycielem i innymi uczestnikami zajęć? O czym warto pamiętać, tworząc zadania komunikacyjne? Jak w tym celu wykorzystać podręcznik szkolny? Dowiesz się tego w trakcie webinarium. pl/cache/image? path=repositories/1/14b90c25afdaf081b15f54c2a674a8fcbf7a75ae. png&width=745" alt="Poznaj naszą nową serię dla szkół podstawowych, idealnie dopasowaną do potrzeb Twoich i Twoich uczniów! "/>

Poznaj naszą nową serię dla szkół podstawowych, idealnie dopasowaną do potrzeb Twoich i Twoich uczniów!

Przed Wami nowość! #русский язык, czyli kurs języka rosyjskiego dla liceów i techników. pl/cache/image? path=repositories/1/cff71f9d8f025bcba14065f75c7f5de5945e4531. png&width=745" alt="Postawcie na innowacyjne metody i aktualne zagadnienia, które zainteresują Waszychuczniów i przybliżą im żywą kulturę krajów hiszpańskojęzycznych.Wybierając kurs EquisELE, otrzymacie bogaty pakiet materiałów dydaktycznych,scenariuszy lekcji i dodatkowych zasobów, a Wasi uczniowie będą pracować zpodręcznikiem i zeszytem ćwiczeń, który mówi ich językiem! "/>

Postawcie na innowacyjne metody i aktualne zagadnienia, które zainteresują Waszychpodręcznikiem i zeszytem ćwiczeń, który mówi ich językiem!

Praca w grupach mieszanych to nie lada wyzwanie dla nauczyciela – doskonale to wiemy.Dlatego stworzyliśmy pakiet „Świat w kolorach” dla pięciolatków i sześciolatków, który nie tylko wspiera rozwój dzieci, ale też pomaga nauczycielom w łatwiejszym planowaniu zajęć.Kompleksowe materiały edukacyjne dopasowane są do pracy z przedszkolakami na różnym poziomie umiejętności.

Praca w grupach mieszanych to nie lada wyzwanie dla nauczyciela – doskonale to wiemy.Kompleksowe materiały edukacyjne dopasowane są do pracy z przedszkolakami na różnym poziomie umiejętności. pl/cache/image? path=repositories/1/282841f48a0906c0f7eb27f9ee063f6be4c8a3e8. png&width=745" alt="Uczysz języka niemieckiego w klasach 7-8 szkoły podstawowej? Nakręć wraz ze swoimi uczniami film i wygraj atrakcyjne nagrody! "/>

Uczysz języka niemieckiego w klasach 7-8 szkoły podstawowej? Nakręć wraz ze swoimi uczniami film i wygraj atrakcyjne nagrody!

Chcesz wprowadzić uczniów w digitalowy świat nauki języka hiszpańskiego? Nie będzie lepszej okazji, by odpowiednio się do tego przygotować i zaczerpnąć inspiracji! Zapraszamy na webinarium, podczas którego pokażemy Wam, jak w oparciu o nasze materiały z serii Aula Nueva przeprowadzić angażującą lekcję z wykorzystaniem narzędzi online. pl/cache/image? path=repositories/1/dc39e6832e144b25de2d8ea771278292d243970e. png&width=745" alt="Znacie już serię Aula Nueva? To nasz wyjątkowy kurs języka hiszpańskiego w pięciutomach stworzony specjalnie dla uczniów 4-letniego liceum i 5-letniego technikum.Atrakcyjny dla uczniów i praktyczny dla Was — nauczycieli.Zachęcamy do zamówienia egzemplarza okazowego! "/>

Znacie już serię Aula Nueva? To nasz wyjątkowy kurs języka hiszpańskiego w pięciuZachęcamy do zamówienia egzemplarza okazowego!

Panel Nauczyciela

Nowy Panel Nauczyciela ułatwi Ci codzienną pracę – w jednym miejscu będziesz mieć dostęp do wszystkich zasobów i materiałów interaktywnych do swoich kursów, wybierzesz podręcznik na kolejny rok szkolny i zapiszesz się na nasze wydarzenia.

Zaloguj się

Strefa Ucznia
W Strefie Ucznia zobaczysz wszystkie zasoby do naszych podręczników szkolnych dostępne dla uczniów: nagrania audio i wideo do podręcznika i zeszytu ćwiczeń, materiały interaktywne na platformie dzwonek. pl i dodatkowe aplikacje.

Zaloguj się

Oferta wydawnictwa

Przedszkola
Wszystkim naszym publikacjom - niezależnie czy do pracy z nauczycielkami w przedszkolu czy opiekunami w domu - przyświeca jeden cel: dostarczenie dużej porcji zabawy i nauki, wspartej fachowymi poradami psychologicznymi. Zobacz naszą ofertę dla dzieci w wieku 2-6 lat!

Przejdź

SzkołyJesteśmy czymś więcej, niż wydawnictwem podręcznikowym. Zapewniamy uczniom i nauczycielom niezbędną wiedzę metodyczną, wsparcie w postaci dodatkowych materiałów i opracowań, szkolenia stacjonarne i online.

Przejdź

Szkoły językowe i wyższeNauka nie kończy się na szkole publicznej. Rozumiemy to doskonale i dlatego poszerzamy naszą ofertę dla tych, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności językowe i poszerzać wiedzę w szkołach językowych czy na kursach uczelnianych.

 • Przejdź
 • Zobacz katalog

Akademia Inteligentnego MaluchaAkademia Inteligentnego Malucha to książki dla dzieci wspierający ich rozwój intelektualny, kreatywny i emocjonalny.

 • Przejdź
 • Zobacz katalog
 • PONS - publikacje do nauki języków obcych
  Doskonałe publikacje do nauki jezyków obcych, w tym serie uczące za pomocą metody obrazkowej. Szukasz dobrego słownika, przystępnie napisanej gramatyki, rozmówek na wakacje czy samouczków językowych? Zobacz naszą szeroką ofertę!

  Przejdź na pons. pl

  Księgarnia z bogatą ofertą
  W naszym e-sklepie znajdziesz szeroką gamę podręczników do nauki języków obcych oraz publikacje wspomagające rozwój przedszkolaków. Bądź na bieżąco z nowościami, kupuj wygodnie i odbieraj rabaty.

  Sprawdź

  Aktualności

  14. 02. 2023

  Maximal. Maksymalnie nowoczesny kurs dla klas 7-8

  Serii Maximal nie musimy nikomu przedstawiać! Nasz bestsellerowy kurs języka niemieckiego oparty o autorski serial i angażujące ćwiczenia pokochali zarówno nauczyciele, jak i uczniowie.

  Czytaj więcej

  09. 2023

  Webinarium pt. "Prawidłowe nawyki żywieniowe przedszkolaków".

  Już 21 lutego odbędzie się pierwsze webinarium z cyklu Łowcy przygód edukacyjnych. Odpowiednia dieta i zbilansowane żywienie to z pewnością jedne z filarów zdrowia. Ale jak zbudować dobre nawyki u prz... pl/aktualnosci/webinarium-pt-prawidlowe-nawyki-zywieniowe-przedszkolakow" title="Webinarium pt. ">Czytaj więcej

  08. 2023

  Zapraszamy na webinarium dla rusycystów

  Jak sprawić, aby uczeń potrafił i chciał aktywnie używać języka rosyjskiego w komunikacji z nauczycielem i innymi uczestnikami zajęć? O czym warto pamiętać, tworząc zadania komunikacyjne? Jak w tym ce... pl/aktualnosci/zapraszamy-na-webinarium-dla-rusycystow" title="Zapraszamy na webinarium dla rusycystów">Czytaj więcej

  Podręcznik dla służb terenowych Frigidaire Ffet3026td

  Bezpośredni link do pobrania Podręcznik dla służb terenowych Frigidaire Ffet3026td

  Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

  Ostatnia aktualizacja Podręcznik dla służb terenowych Frigidaire Ffet3026td